مولتی متر مارمونیکس

مولتی متر مارمونیکس برای اندازه گیری پارامتر های الکتریکی شامل اندازه گیری مقاومت ، جریان ، ولتاژ ، دما ، خازن ... طراحی شده است . مولتی متر دیجیتال کاربرد گسترده ای در اندازه گیری دانشگاه ، مراکز آموزشی و تعمیرات برد های الکترونیکی دارد . ویژگی بارز مولتی متر مارمونیکس دقت بالا در اندازه گیری ، قابلیت trms ، سرعت بالا در گسترده یابی ، رنج اندازه گیری خودکار دارد.

قابلیت TRMS مولتی متر در نمایش میزان حقیقی جریان AC بسیار اهمیت دارد مولتی متر مارمونیکس با دارا بودن این ویژگی اندازه گیری دقیق را در صورت نوسان جریان به سرعت و دقت بالا اندازه گیری و نمایش می دهد.

علاوه بر این ویژگی این دستگاه قابلیت اندازه گیری میزان خازن ، اندازه گیری دما توسط ترموکوبل تیپ K ، سرعت گسترده یابی بالارا دارد که به کاربر کمک می کند تعمیرات و عیب یابی با مولتی متر با سرعت و دقت بالا انجام شود.

بهترین مولتی متر دیجیتال برای استفاده در دانشگاه ها و مراکز آموزشی استفاده از مولتی متر مارمونیکس به دلیل قابلیت اندازه گیری به روش رنج خودکار است.

از آنجا که در این مراکز احتمال اینکه کاربر نتواند رنج مناسب برای اندازه گیری انتخاب کند باعث آسیب جدی به دستگاه می رسد لذا لازم است مولتی متر دیجیتال دانشگاهی از نمونه اتورنج باشد که میزان آسیب احتمالی به حداقل برسد.

قیمت مولتی متر دیجیتال اتورنج به نسبت دستگاه معمول منوال رنج قیمت بالاتری دارند ولی باتوجه به توضیحات فوق بهترین مولتی متر دیجیتال مارمونیکس مدلی است که دارای رنج خودکار می باشد.

انواع مولتی متر پرتابل دیجیتال با توجه به قیمت مولتی متر با توجه به امکانات مولتی متر بسیار متفاوت است.برای خرید بهترین مولتی متر دیجیتال باید مشخص شود چه پارامترهای الکتریکی و با چه محدوده رنجی نیاز است.

پارامتر های اندازه گیری مولتی متر مانند ولتاژ جریان مقاومت در تمامی تجهیزات است ولی تفاوت انواع مولتی متر به آپشن های متفاوت دستگاه ها می باشد .امکانات جانبی مولتی متر می تواند به شرح زیر باشد.

اتصال به کامپیوتر: مولتی متر های جدید امکان اتصال مستقیم به کامپیوتر را جهت مشاهده آنلاین پارامتر اندازه گیری شده و ذخیره در کامپیوتر را دارد . در هنگام خرید مولتی متر با قابلیت اتصال به کامپیوتر باید به سرعت انتقال داده به کامپیوتر توجه کرد.

اندازه گیری دما ، در بیشترمولتی متر ها امکان اندازه گیری میزان دما توسط ترموکوبل فراهم شده که دارای دقت بسیار خوب و سرعت بالا در اندازه گیری و نمایش تغییرات را دارند. اگر اندازه گیری میزان دما توسط سنسور دما اهمیت دارد باید به این نکته توجه کرد در صورتی که حتی مولتی متر تا دمای 1100 درجه را نیز پوشش دهد سنسور دما داخل دستگاه بیش از 200 درجه سانتی گراد را توان اندازه گیری ندارد و آسیب خواهد دید و باید سنسور مخصوص دما جداگانه تهیه شود.اندازه گیری میکرو آمپر و میلی ولت، برای اندازه گیری جریان های پایین در حد میکرو آمپر باید مولتی متر با مدار سری شود . امکان اندازه گیری میکرو آمپر در تمامی مولتی متر ها وجود ندارد.

تست hfe ، برای اندازه گیری بتا ترانزیستور برخی مولتی متر ها دارای سوکت مخصوص برای اتصال سه پایه ترانزیستور دارد که NPN و PNP دارد .

 

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان