هویه

 

 

هویه

یکی از ابزار های بسیار پر کاربرد و مهم در صنعت برق و الکترونیک استفاده از هویه و انجام لحیم کاری است. هویه ابزاری است که به منظور ذوب لحیم و اتصال المان های مختلف الکتریکی به یکدیگر از آن استفاده می شود. هویه ها انواع مختلفی دارند ولی نکته مهم در انتخاب یک هویه توجه به آلیاژ سر هویه می باشد که باید نسوز باشد، این خاصیت سبب می شود تا هویه دیرتر اکسیده شود. در انتخاب یک هویه باید دقت داشته باشید که هر هویه با توجه به ویژگی و کاربرد خاصی که دارد ساخته و طراحی شده و با توجه به نوع نیازی که داریم باید یک مدل مخصوص را انتخاب کنیم. مثلا برای لحیم قطعات smd باید از هویه ای که سر نازک و دمای کمتری دارد استفاده منیم تا به پایه های این قطعات آسیب نرسد.

ساختار و نحوه استفاده از هویه

 

ساختار و نحوه استفاده از هویه :

ساختار درونی هویه به گونه ای است که در اثر عبور جریان الکتریسیته از یک المنت، حرارت تولید می شود و این حرارت به نوک هویه منتقل می گردد و محل اتصال دو فلز را گرم کرده و لحیم (از جنس فلز قلع) را ذوب می کند، پس از سرد شدن نقطه لحیم دو قطعه به یکدیگر محکم می شوند.

 

 

انواع هویه :

هویه ها به دو دسته اصلی چکشی (غیر الکتریکی) و هویه های الکتریکی تقسیم می شوند:

هویه های چکشی

 

هویه های چکشی :

این مدل هویه ها عموما توسط چراغ پریموس یا چراغ کوره ای گرم می شوند و به منظور اتصالات سنگین کاربرد دارند. قسمت های اصلی تشکیل دهنده هویه های چکشی عبارتند از : سر چکشی (از جنس مس) ، دسته فلزی، دسته چوبی

هویه تفنگی

 

هویه های الکتریکی :

این مدل هویه خود به دو بخش هویه های قلمی و هویه های تفنگی (هفت تیری) تقسیم می شود.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان