تفاوت آنالایزر باتری و تستر باتری

تستر های باتری و آنالایزر های باتری دارای یک تفاوت عمده در عملکرد هستند بدین ترتیب که آنالایزر های باتری قادر به بررسی باتری ها در حین کار و پیش بینی رفتار آن ها در مدار هستند در حالی که تستر های باتری، عملکرد آزمایشی چند منظوره ای را در آزمایشگاه های توسعه و تحقیقات ارائه می دهند که شامل اطلاعاتی از پارامتر های الکتریکی باتری نظیر سطح ولتاژ، مقاومت داخلی و ... میباشد.

 

تستر باتری چیست؟

دستگاه تستر باتری تجهیزی الکترونیکی است که برای آزمایش وضعیت باتری الکتریکی طراحی شده است. این دستگاه طیف گسترده ای از انواع را شامل می شود؛ از تستر های ساده که میزان شارژ موجود در سلول های باتری و ولتاژ خروجی را اندازه گیری می کنند تا دستگاه هایی که قادر به ارائه آزمایشات جامع تر از وضعیت باتری مانند ظرفیت انباشت شارژ و هرگونه نقص احتمالی در عملکرد و امنیت باتری می باشند.

 

تستر باتری های ساده

ساده ترین نوع تستر باتری یک آمپرمتر DC است که می تواند میزان شارژ باتری را نمایش دهد. ولتمتر DC هم می تواند برای تخمین میزان شارژ باتری استفاده شود مشروط بر این که میزان ولتاژ در محدوده کاری آن باشد.

 

تستر باتری های پیشرفته

انواع مختلفی از تستر باتری های پیشرفته وجود دارد که هر کدام با توجه به نوع باتری مورد نظر دارای روش خاص خود در تست وضعیت باتری هستند. به طور مثال استاندارد ۴۲۱ مناسب برای باتری های اسید سرب که عموما در وسایل نقلیه استفاده می شوند، می باشد. در عین حال می توان اظهار داشت که اصل مشترک در بین تمامی تستر های باتری بر این واقعیت تجربی استوار است که پس از اعمال میزان معینی جریان الکتریکی در مدت زمان معین به باتری، ولتاژ منتج از آن نسبت به خروجی یک باتری سالم، با وضعیت کلی باتری در ارتباط است.
به عنوان یکی از دستگاه های تستر باتری که دارای امکاناتی به نسبت پیشرفته در مقایسه با نمونه های ساده موجود در بازار است و علاوه بر آن از قیمتی مناسب نسبت به برند های ژاپنی برخوردار است می توان به تستر باتری مارمونیکس مدل MBT-100 اشاره کرد که قابلیت اندازه گیری و نمایش میزان شارژ باتری، ولتاژ خروجی و مقاومت داخلی آن را دارد.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان