لوکس متر ، نور سنج

برای اندازه گیری میزان روشنایی با توجه به استاندارد مشخص شده برای هر قسمت اندازه گیری توسط لوکس متر انجام می شود. لوکس متر از سنسور حساس به نور ساخته شده که تغییرات نور را به تغییرات جریان الکتریکی تبدیل می کند دستگاه با توجه به این تغییرات به صورت عددی نشان می دهد. قیمت لوکس متر دیجیتال با توجه به رنج اندازه گیری، دقت و نوع سنسور متفاوت می شود. سنسور لوکس متر دارای فیلتر تصحیح کننده رنگ بوده که بتواند شدت روشنایی را به خوبی تشخیص دهد.

انواع لوکس متر

لوکس متر بر حسب سنسور دارای سنسور سرخود و سنسور مجزا می باشد. لوکس متر پراپ سر خود دارای قیمت لوکس متر ارزان شامل می شود. مزیت لوکس متر سنسور مجزا راحتی استفاده و کمتر شدن خطای کاربری کمک می کند. برای خرید لوکس متر باید به رنج اندازه گیری توجه کرد بازه اندازه گیری برای فضای باز و یا مکان های با نور کم بسیار متفاوت است درصورتی که بازه اندازه گیری از رنج اندازه گیری دستگاه فراتر باشد لوکس متر خطا را اعلام می کند ولی این اندازه گیری اسیبی به دستگاه نمی زند. در صورتی که میزان لوکس مشخص نیست باید از نمایندگی فروش لوکس متر سوال شود.

 

نحوه کار با لوکس متر

برای کار با لوکس متر ابتدا رنج اندازه گیری مشخص شود در صورتی که از رنج اندازه گیری منبع نور مطلع نیسیتد و دستگاه منوال رنج می باشد از حداکثر رنج برای اندازه گیری استفاده کنید. سپس سنسور دستگاه را بدون زاویه و به صورت مستقیم روبروی منبع نور قرار دهید طبیعی هست که هرچه به منبع نور نزدیک تر می شوید شدت نور افزایش می یابد. در برخی از انواع لوکس متر کلید PEAK HOLD وجود دارد این کلید کمک شایانی برای اندازه گیری و محاسبه حداکثر مقدار نوردهی منبع نور است. کلید MAX نیز به همین صورت است.

کاربرد لوکس متر

کاربرد لوکس متر برای اندازه گیری میزان روشنایی محیط اداری، کتابخانه و سالن مطالعه همچنین برای اندازه گیری میزان روشنایی سالن تولید و گلخانه کاربرد دارد. از لوکس متر برای اندازه گیری میزان روشنایی نور خورشید نیز استفاده می شود. کاربرد این لوکس متر ها برای اندازه گیری نوسانات نور خورشید در فصول مختلف در مکان مختلف بسیار کاربردی است.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان