رطوبت سنج غلات حبوبات

رطوبت سنج غلات حبوبات

برای اندازه گیری میزان رطوبت غلات باید از دستگاه مخصوص اندازه گیری رطوبت غلات استفاده کرد این تجهیزات در اشکال مختلف با توجه به محدوده اندازه گیری ساخته شده است اساس کار اندازه گیری از طریق هدایت الکتریکی این مهم انجام می شود.

انواع رطوبت سنج غلات

روش های اندازه گیری میزان رطوبت غلات بسیار متفاوت است. با توجه به اینکه برداشت زود هنگام محصول و اندازه گیری میزان رطوبت غلات قبل و بعداز خشک کن و همچنین اندازه گیری رطوبت غلات ذخیره شده در سیلو باید مداوم چک شود لذا عدم شناخت دقیق از روش های اندازه گیری رطوبت غلات می تواند زیان جبران ناپذیری به بار آورد. در زیر به چند روش اندازه گیری رطوبت حبوبات می پردازیم.

رطوبت سنج غلات دو میله

رطوبت سنج غلات دو میله

این نوع دستگاه قابلیت اندازه گیری میزان رطوبت را توسط دو پراپ میله ای انجام می دهد. این روش اندازه گیری رطوبت روی پوسته غلات را نشان می دهد. مزیت استقاده از این روش سرعت اندازه گیری، و قابلیت اندازه گیری رطوبت در محل ذخیره می توان نام برد. این روش اندازه گیری برای ذخیره سازی در سیلو پیشنهاد نمی شود بلکه برای اندازه گیری رطوبت برداشت سطحی مناسب است. از این دستگاه برای اندازه گیری رطوبت گندم، رطوبت برنج و موارد مشابه استفاده می شود.

 

رطوبت سنج غلات مخزنی

برای اندازه گیری میزان رطوبت غلات و رطوبت حبوبات روش دیگر استفاده از رطوبت سنج مخزن دار است. این روش با پودر کردن غلات میزان رطوبت دقیق دانه را اندازه گیری می کند. استفاده از این روش برای اندازه گیری میزان دقیق هسته دانه استفاده می شود و نسبت به سایر روش ها دقت بسیار خوبی دارد.

رطوبت سنج غلات میله ای

این نوع از رطوبت سنج برای اندازه گیری از یک سنسور محیطی میله ای برای اندازه گیری میزان رطوبت محل ذخیره استفاده می شود. این نوع تجهیزات دارای سرعت بالا برای اندازه گیری میزان رطوبت محل ذخیره استفاده می شود. کاربرد این دستگاه برای تست مداوم رطوبت محل ذخیره غلات استفاده شده و رطوبت دانه را این روش اندازه گیری نمی کند.

 

روش کار با رطوبت سنج غلات

برای کار با دستگاه باید مخزن دستگاه ;را دقیقا تا میزان مشخص شده از دانه پر کنید (اکثر تجهیزات باید به صورت کامل مخزن پر شود) سپس درب مخزن را ببندید و با پیچاندن درب به صورت کامل باعث پودر شدن دانه ی شود سپس از منودستگاه نوع دانه را مشخص کنید . در دفترچه منوال برای هر نوع دانه کد مخصوص تعریف شده که باید کد را به دستگاه وارد شود. سپس کلید استارت زده شود عدد بدست آماده میزان رطوبت دقیق دانه می باشد.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان