گوس متر مارمونیکس

 

 

گوس متر چیست؟

گوس واحد اندازه گیری میدان مغناطیسی است. دستگاهی که شدت میدان مغناطیسی را اندازه گیری می کند اصطلاحا گوس متر و یا در مدل هایی که رنج بالاتری را بسنجد تسلامتر گفته می شود. تسلا متر از واحد تسلا گرفته شده که در واقع واحد شار مغناطیسی بوده که برابر با 10.000 گاوس است. برای خرید گوس متر باید ابتدا به رنج اندازه گیری و واحد آن توجه کرد با توجه به رنج اندازه گیری میزان آن باید هنگام فروش گوس متر توجه کرد. تستر میدان مغناطیسی آهنربا، میدان مغناطیسی و میدان الکتریکی موتور و موارد این چنینی کاربرد دارد.

گوس متر میدان مغناطیسی

 

انواع گوس متر:

با توجه به تفاوت انواع سنسور گوس متر به طور کلی این دستگاه با دو مدل گوس متر میدان مغناطیسی و گوس متر میدان الکتریکی دسته بندی کرد.

 

گوس متر میدان مغناطیسی:

سنجش میدان مغناطیسی توسط انواع گوس متر به دو صورت گوس متر تک سنسور و گوس متر سه سنسور با تستر میدان مغناطیسی سه جهت شناخته می شود. گوس متر در سه جهت X Y Z میدان الکتریکی را همزمان اندازه گیری و نمایش می دهد. برای خرید گوس متر حتما باید به فرکانس نیز توجه شود بیشتر تسلامتر های موجود در بازار برای فرکانس های بالا مانند شدت میدان مغناطیسی دکل مخابراتی و یا موارد مشابه کارایی ندارند.

 

گوس متر میدان الکتریکی:

اکثر گوس متر موجود در بازار توانایی اندازه گیری میدان مغناطیسی و میدان الکتریکی را دارند. میدان الکتریکی اطراف سیم پیچ و سیم حامل ولتاژ مانند اندازه گیری میزان میدان الکتریکی دکل برق استفاده می شود.

 

طرز کار گوس متر

کاربرد گوس متر:

کاربرد گوس متر در اندازه گیری میزان گوس محیط و تجهیزات الکتریکی و مغناطیسی کاربرد داشته و برخی مراکزی که از این دستگاه استفاده می کنند می توان به شرکت توزیع برق برای اندازه گیری میزان میدان مغناطیسی اطراف دکل در مناطق مسکونی، شرکت مخابرات برای اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی دکل مخابرات و دکل تلفن همراه، معادن برای اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی آهنربای الکتریکی وشدت میدان مغناطیسی آهنربا دائمی، تطبیق FCC ، تعمیر و نگهدارای نوار مغناطیسی اشاره کرد.

 

طرز کار گوس متر:

برای اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی باید از گوس متر با توجه به فرکانس، شدت میدان مغناطیسی و جهت آن استفاده کرد. روش کار با گوس متر بدین صورت است که ابتدا رنج مناسب برای اندازه گیری انتخاب شود، برخی از انواع گوس متر دیجیتال به صورت اتو رنج بوده و نیاز به تعیین رنج گوس نیست همچنین در صورتی که هیچ اطلاعی از شدت گوس مولد میدان مغناطیسی ندارید لازم است رنج گوس متر را در حداکثر گذاشته و با فاصله دستگاه را به مولد میدان مغناطیسی نزدیک کنید. در برخی موارد در صورتی که میدان مغناطیسی بسیار زیاد بوده و از رنج اندازه گیری دستگاه فراتر باشد ممکن است به عملکرد دستگاه آسیب برساند.

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان