دما رطوبت سنج محیطی

 

 

دما رطوبت سنج محیطی

انواع دماسنج و رطوبت سنج محیطی با توجه به کاربرد و نوع سنسور در مدل های مختلف طراحی شده اند که در زیر این دسته بندی ها را بررسی می شود.

 

دماسنج محیطی

دماسنج محیطی:

این تجهیزات برای اندازه گیری میزان دمای محیط طراحی شده و حداکثر تا 80 درجه سانتی گراد را اندازه گیری و تحمل دما دارند. این دما سنج محیطی دارای نمایشگر بزرگ بوده و همیشه به صورت دائم روشن هستند. به همین دلیل نمایشگر دما از نوع کریستال مایع طراحی شده و مصرف انرژی بسیار کمی داشته و رطوبت سنج دیجیتالی ارزان قیمت محسوب می شوند.

هیدروترمومتر

هیدروترمومتر:

یا همان رطوبت سنج محیطی تجهیزی است که برای اندازه گیری رطوبت محیط استفاده می شود این تجهیزات اکثر رطوبت بین 10 الی 100 درصد را اندازه گیری می کنند که در رطوبت سنج دیجیتالی ارزان در برخی مدل ها این رنج اندازه گیری از 1 درصد شروع می شود.

نقطه شبنم:

از آنجا که اهمیت دارد رطوبت در چه نقطه ای تبدیل به قطرات آب می شود و این مهم در سردخانه ها اهمیت بیشتری دارد علاوه بر اندازه گیری دما، رطوبت، نقطه شبنم نیز در برخی موارد نیز اهمیت پیدا می کند.


انواع دما و رطوبت سنج محیطی بر حسب سنسور 


از آنجا که دقت اندازه گیری برای اندازه گیری رطوبت محیط اهمیت دارد لذانوع سنسور یکی از پارامتر های مهم در دقت اندازه گیری می باشد. انواع سنسور رطوبت و سنسور دما به سنسور خازنی و سنسور مقاومت نصب شده در دستگاه می باشد. از آنجا که سنسورخازنی قیمت بالایی نسبت به سایر سنسورها دارد لذااز سنسور خازنی در تجهیزات با قیمت بالا بیشتر استفاده می شود.

مزیت استفاده از سنسور خازنی دقت بسیار بالا و سرعت اندازه گیری می باشد که این دو پارامتر مهم در دما رطوبت سنج مقاومت دیده نمی شود.

کاربرد دما رطوبت سنج محیطی

کاربرد دما رطوبت سنج محیطی

دما رطوبت سنج محیطی کاربرد های مختلفی دارد که باید در هنگام خرید دما رطوبت سنج به کاربرد آن  توجه کرد. 

دما و رطوبت سنج محیطی گلخانه:

تجهیزاتی است که اکثرا به صورت دائم کار بوده و دارای نمایشگر بزرگ بوده و به دلیل اینکه قیمت دماسنج اکثرا پایین است از سنسور مقاومتی برای ساخت رطوبت سنج گلخانه بهره می برد.

دما رطوبت سنج منازل:

کاربرد این دستگاه ها برای اندازه گیری میزان دما رطوبت خانه  و نمایش حداقل و حداکثر  تغییرات دما در منازل است که در بهینه سازی مصرف انرژی و بررسی سیستم گرمایش و سرمایش بکار می رود. 

دما سنج چوبی:

قیمت دماسنج چوبی به دلیل استقاده از روش قدیمی جیوه ای بسیار ارزان بوده و یکی از قدیمی ترین دماسنج ارزان قیمت در بازار است که برای اندازه دما منازل بسیار استفاده می شود. مزیت این دما سنج چوبی قیمت مناسب بوده ولی این روش اندازه گیری دارای خطا زیاد و سرعت بسیار کم نسبت به دما رطوبت سنج دیجیتال می باشد که قابل قیاس با یکدیگر نمی باشد. از این دما سنج برای اندازه گیری دمای محیط  منازل و ساختمان اداری نیز استفاده می شود.

دماسنج و رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی:

برای خرید دماسنج و رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی باید به مواردی همچون سرعت اندازه گیری سنسور رطوبت و سنسور دما و دقت اندازه گیری بسیار توجه کرد. در صورتی که دما و رطوبت سنج جوجه کشی دارای دقت کافی نباشد به شدت تلفات دستگاه زیاد می شود. در قیمت دماسنج و رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی نوع سنسور بکار رفته بسیار اهمیت دارد.

انواع دماسنج و رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی:

به طور کلی در انواع رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی و یا انواع دما سنج دستگاه جوجه کشیدو مدل دستگاه وجود دارد.

رطوبت سنج اتوماتیک جوجه کشی که به صورت دائم کار بوده و دارای خروجی کنتاکت برای کنترل میزان رطوبت دستگاه جوجه کشی طراحی شده و باید دارای دقت بالا بوده و توانایی کنترل رطوبت ساز را داشته باشد. لذا در هنگام خرید رطوبت سنج اتوماتیک باید به نوع سنسور بکار رفته دقت زیادی کرد تا تلفات را کاهش و سود آوری بیشتر شود.

دماسنج محیط و رطوبت سنج جوجه کشی پرتابل که به صورت قابل حمل بوده و با قرار دادن آن در دستگاه جوجه کشی برای مدت کوتاه و موقت می توان خطا رطوبت ساز جوجه کشی و هیتر جوجه کشی را مشخص و آنرا به صفر نزدیک کرد.

بهترین مارک رطوبت سنج

برای خرید دما رطوبت سنج محیطی باید علاوه بر موارد گفته شده به مارک رطوبت سنج دقت کرد. دقت اندازه گیری با توجه به مشخصات فنی تجهیزات مشخص می شود ولی دوام و ثبات کاری سنسور بسته به نوع برند انتخاب شده است به همین دلیل است که لازم است در هنگام خرید رطوبت سنج جوجه کشی و یا موارد مشابه که دقت بالا نیاز است.پیشنهاد می شود بهترین مارک رطوبت سنج خرید شود.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان