ترمومتر طبی، پزشکی

ترمومتر طبی، پزشکی

اندازه گیری میزان دمای بیمار به روش های جدید و بروز کاربرد بسیار زیادی در مراکز درمانی و بهداشتی و بیمارستان ها دارد. استفاده از این تجهیزات فواید بسیار زیادی دارد که در زیر به بررسی آن می پردازیم.
اولین مزیت استفاده از ترمومتر طبی اندازه گیری با سرعت بالاست. دما سنج های طبی جیوه ای زمان زیادی برای اندازه گیری دمای بدن را دارد ولی در دماسنج طبی در مدت حداکثر یک ثانیه اندازه گیری دما با سرعت انجام می شود. با توجه به انواع دماسنج طبی باید روش مناسب برای اندازه گیری را انتخاب کرد.
مزیت دیگر در اندازه گیری عدم نیاز به تماس مستقیم برای اندازه گیری دمای بدن می باشد. دما سنج طبی غیر تماسی اندازه گیری دمای پیشانی بیمار را با فاصله و بدون نیاز به تماس مستقیم با بیمار اندازه گیری می کند. بدین طریق انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر از طریق دما سنج به صفر می رسد. با توجه به بحران کرونا در کشور دما سنج کرونا برای تشخیص دمای بدن بیمار بسیار کاربردی است از هر طریق دیگری غیر از این تجهیزات سرعت اندازه گیری را به شدت کاهش و احتمال انتقال را افزایش می دهد لذا اندازه گیری میزان دمای بیمار توسط طب سنج کرونا باید به صورت غیر تماسی باشد.

 

انواع دما سنج طبی

برای اندازه گیری دما بدن بیمار روش های گوناگونی وجود دارد یکی از روش های اندازه گیری دما بدن طبی غیر تماسی استفاده از دما سنج کرونا بوده که برای اندازه گیری دمای بدن بیمار مبتلا به کرونا باید به صورت غیر تماسی اندازه گیری شود تا عامل انتقال بیماری نباشد.

 

روش اندازه گیری با دما سنج طبی غیر تماسی

نحوه کار با تب سنج پیشانی بسیار سریع و راحت بوده ونیاز به اطلاعات خاصی ندارد فقط در هنگام استفاده باید موارد زیر حتما لحاظ شود.
پیشانی بیمار خیس نباشد چنین فاصله اندازه گیری بیش از 5 سانتی متر نشود دما سنج طبی حتما بر سطح پیشانی عمود باشد حداقل دوثانیه کلید تریگر دستگاه را نگه دارید. درصورتی که در هوای سرد اندازه گیری انجام شود خطا در اندازه گیری محسوب می شود و عدد بدست آماده قابل استناد نیست. در صورت رعایت موارد فوق می توان اندازه گیری دمای پیشانی به صورت دقیق و با کمترین خطای محیطی را خواهد داشت.
برای خرید تب سنج دیجیتالی نوزاد و یا اندازه گیری تب سنج کرونا باید به مواردی زیر حتما توجه نمایید. روش اندازه گیری طب بسیار اهمیت دارد پیشنهاد می شود. برای اندازه گیری میزان تب کرونا حتما از دماسنج طبی غیر تماسی استفاده کنید این روش برای بهترین راه برای جلوگیری ویروس کرونا در بین افراد بیمار و سالم است. بهترین برند تب سنج دیجیتال نیز در روش غیر تماسی خطا دارد که این خطا مربوط به شرایط محیطی و روش تست مربوط می شود. روش دیگر در اندازه گیری با توجه به قیمت تب سنج دیجیتالی زیر بغل بهتر می باشد ولی این روش اندازه گیری فردی می باشد ولی دقیق ترین تب سنج برای اندازه گیری می باشد.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان