ترمومتر تماسی

ترمومتر تماسی 

برای اندازه گیری دما انواع روش اندازه گیری دما وجود دارد که با توجه شرایط اندازه گیری متفاوت می باشد یکی از روش های اندازه گیری دما استفاده از دما سنج تماسی است روش کار این نوع حرارت سنج استفاده از ترموکوبل می باشد. سنسور دما تماسی دارای تنوع متفاوتی است که با توجه به رنج دمایی ، طول سیم ، و دقت اندازه گیری متفاوت است. در هنگام خرید دما سنج تماسی باید ابتدا مشخص شود از چه نوع ترموکوبلی استفاده می شود. انواع ترموکوبل شامل pt100 ، k ، j ، t متفاوت است. عموما پرفروش ترین ترمومتر اتصال به ترموکوبل تیپ k می باشد. استفاده از این ترموکوبل برای اندازه گیری تا 1370 درجه سانتی گراد مناسب می باشد. طول سیم را می توان تا 100 متر افزایش داد.

 

انواع ترمومتر تماسی

انواع دماسنج تماسی برای اندازه گیری میزان دما تفاوت های زیادی بوده که باید در هنگام خرید ترمومتر به آنها توجه کرد اولین مورد رنج اندازه گیری دما است که بستگی به نوع ترمومتر و ترموکوبل آن دارد. مبحث بعدی نوع ترموکوبل است با توجه دقت اندازه گیری، حساسیت حرارتی سنسور دما و جنس عایق تفاوت های زیادی در ترموکول دارد که برای اندازه گیری اهمیت دارد.
برخی از انواع حرارت سنج تماسی قابلیت اندازه گیری و ذخیره اطلاعات اندازه گیری شده را دارند این امکان به کاربر کمک می کند تا بتواند در زمان مشخص شده نوسانات دما را ذخیره و سپس بر روی کامپیوتر بررسی کنید. این امکان یکی از روش های بررسی علل نوسانات دما خط تولید و یا کوره دما بوده و خطاهای تولید را با زمان و تاریخ مشخص می کند. از دیگر امکانات ترمومتر تماسی امکان نمایش همزمان چندین ترموکوبل می باشد که برای کاربرد های تحقیقاتی این دستگاه ها کارایی دارد. دماسنج 12 کانال یکی از انواع این تجهیزات می باشد که نمایش همزمان 12 کانال ورودی ترموکوبل را برای قیاس و بررسی نشان می دهد.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان