دوربین حرارتی چیست؟

 

دوربین حرارتی چیست؟

به صورت کلی تمامی اجسامی که دمایی بالاتر از صفر مطلق دارند امواج اینفرارد را با طول موج مختلف از خود ساطع می کنن این امواج با طول موج مختلف توسط دوربین ترموویژن قابل اندازه گیری است. دوربین ترموویژن با توجه به نوع دتکتور رنج دمایی متفاوت با حساسیت های متفاوت قابل انتخاب است که در هنگام خرید دوربین حرارتی باید توجه کرد. خرید دوربین حرارتی ارزان usb بسیار مناسب تر از دوربین مخصوص تعمیرات موبایل بوده و بسیار مقرون به صرفه است. لذا پیشنهاد می شود. لذا در صورتی که رنج بودجه محدود است خرید دوربین حرارتی ارزان usb پیشنهاد می شود.

نحوه کار دوربین ترموویژن

نحوه کار دوربین ترموویژن

بدین صورت است که امواج ساطع شده از جسم به لنز دوربین می رسد طول موج توسط لنز دوربین حرارتی تشخیص و اندازه گیری می شود و توسط پردازنده با توجه به رنج دمایی به صورت طیف حرارتی رنگی بروی نمایشگر نشان داده می شود. قیمت دوربین حرارتی ارزان نبوده و نسبت به نمونه های مشابه قیمت بالاتری دارد.

کاربرد ترموویژن در برق

انواع دوربین ترموویژن

با توجه به رنج دمای ترموویژن و حساسیت حرارتی ، نوع نمایشگر ، ابعاد کاربرد های متفاوتی از انواع دوربین حرارتی توسط کمپانی های مختلف ساخته شده است با خرید دوربین حرارتی فلیر از نمایندگی فلیر آمریکا می توانید از طیف گسترده ای از این محصول استفاده شود. با توجه به این تنوع گسترده لیست قیمت دوربین ترموویژن نیز بسیار متفاوت بوده و باید با توجه به کاربرد دوربین تصویربرداری حرارتی مناسب را انتخاب کرد. دوربین حرارتی توزیع برق ، کاربرد ترموویژن در برق بسیار گسترده، کاربردی و حیاتی بوده از آنجا که اتصالات ضعیف خطوط انتقال باعث ایجاد حرارت می کند لذا با دوربین حرارتی می توان این نوع اتصالات را از فاصله دور تشخیص داد. این نوع بازرسی به صورت دوره ای باید انجام شود.

دوربین حرارتی در بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان، بهترین دوربین حرارتی برای تشخیص اتلاف حرارت در ساختمان می باشد. نحوه کار دوربین حرارتی برای تشخیص اتلاف حرارت بدین صورت است که دوربین حرارتی را با فاصله مناسب از ساختمان و در بهترین فصل که زمستان می باشد با تنظیم پالت رنگی بروی قرار داده و به راحتی دقیقا تمامی قسمت های ساختمان که اتلاف حرارت رخ می دهد با رنگ قرمز نمایش داده می شود. با فروش دوربین حرارتی می توان به راحتی اتلاف حرارت را تشخیص و برطرف کرد.

دوربین حرارتی نظامی

دوربین حرارتی نظامی ، با توجه به اساس کار دوربین ترموویژن ، می توان از این دستگاه برای کاربرد نظامی هم بهره برد از آنجا که فاصله ، سرعت پردازش در انتخاب دوربین نظامی اهمیت دارد با توجه به شرایط موجود کشور برخی از لوازم جانبی دوربین ترموویژن صنعتی که ممکن است کاربرد نظامی نیز داشته باشد محدود می شود.

دوربین حرارتی تعمیرات موبایل، کاربرد دوربین حرارتی تعمیرات موبایل برای تشخیص قطعی خطوط ارتباطی برد موبایل و یا تشخیص اضافه جریان در برد موبایل با دوربین حرارتی به راحتی و به سرعت تشخیص داده می شود. برای خرید دوربین حرارتی موبایل حتما باید به زاویه دید دوربین حرارتی توجه کرد تا بتوان در فواصل نزدیک حساسییت حرارتی بالا بتوان اندازه گیری و عیب یابی کرد.

خرید دوربین حرارتی تعمیرات موبایل باید به مواردی همچون حساسیت حرارتی، رنج دمایی ، زاویه دید توجه کرد. نحوه کار دوربین حرارتی بدین صورت است که باید با توجه به زاویه دید دستگاه و در نزدیکترین نقطه به لنز دوربین (حداقل 5 سانت ) برد موبایل را قرار داد با جریان دادن به برد مکان هایی که اضافه بار دارند به راحتی بعد از گذشته چند ثانیه مشخص می شود. درصورتی که حساسیت حرارتی بالا باشد می توان در فواصل بیشتر عیب یابی برد موبایل انجام شود.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان