مولتی متر پرتابل دیجیتال

 

 

مولتی متر پرتابل دیجیتال

کاربرد مولتی متر دیجیتال یکی از تجهیزات پرکاربرد در زمینه الکترونیک و برق صنعتی می باشد . تجهیزات اندازه گیری قابل حمل مولتی متر یکی از تجهیزات لازم در هر حرفه ای است. انواع مولتی متر مانند مولتی متر انبری و مولتی متر دیجیتال و عقربه ای تقسیم بندی می شود.

 

مولتی متر چیست

مولتی متر به دستگاهی گفته می شود که چندین پارامتر را اندازه گیری می کند. پارامتر های اندازه گیری شده توسط مولتی متر شامل جریان، ولتاژ، مقاومت، خازن می باشد. در هنگام خرید مولتی متر پرتابل دیجیتال باید به پارامتر های اندازه گیری توجه کرد. مولتی متر برای اندازه گیری الکتریکی به دو پراپ به صورت همزمان نیاز دارد. نیاز به استفاده همزمان دو پراپ بدین علت است که در تمامی پارامتر های اندازه گیری باید مدار بسته شود فرضا برای اندازه گیری جریان توسط مولتی متر از آنجا که دستگاه با مدار سری می شود نیاز است از یک پراپ جریان به داخل مولتی متر وارد شده و از پراپ دیگر خارج شود.

 

انواع مولتی متر پرتابل دیجیتال

قیمت مولتی متر با توجه به امکانات مولتی متر بسیار متفاوت است. برای خرید بهترین مولتی متر دیجیتال باید مشخص شود چه پارامترهای الکتریکی و با چه محدوده رنجی نیاز است. پارامتر های اندازه گیری مولتی متر مانند ولتاژ جریان مقاومت در تمامی تجهیزات است ولی تفاوت انواع مولتی متر به آپشن های متفاوت دستگاه ها می باشد. امکانات جانبی مولتی متر می تواند به شرح زیر باشد.

 

اتصال به کامپیوتر

مولتی متر های جدید امکان اتصال مستقیم به کامپیوتر را جهت مشاهده آنلاین پارامتر اندازه گیری شده و ذخیره در کامپیوتر را دارد. در هنگام خرید مولتی متر با قابلیت اتصال به کامپیوتر باید به سرعت انتقال داده به کامپیوتر توجه کرد.

 

اندازه گیری دما

در بیشتر مولتی متر ها امکان اندازه گیری میزان دما توسط ترموکوبل فراهم شده که دارای دقت بسیار خوب و سرعت بالا در اندازه گیری و نمایش تغییرات را دارند. اگر اندازه گیری میزان دما توسط سنسور دما اهمیت دارد باید به این نکته توجه کرد در صورتی که حتی مولتی متر تا دمای 1100 درجه را نیز پوشش دهد سنسور دما داخل دستگاه بیش از 200 درجه سانتی گراد را توان اندازه گیری ندارد و آسیب خواهد دید و باید سنسور مخصوص دما جداگانه تهیه شود.


اندازه گیری میکرو آمپر و میلی ولت

برای اندازه گیری جریان های پایین در حد میکرو آمپر باید مولتی متر با مدار سری شود. امکان اندازه گیری میکرو آمپر در تمامی مولتی متر ها وجود ندارد.

 

تست hfe

برای اندازه گیری بتا ترانزیستور برخی مولتی متر ها دارای سوکت مخصوص برای اتصال سه پایه ترانزیستور دارد که NPN و PNP دارد.

 

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان