لرزش سنج، نیرو، گشتاور

در بررسی میزان پارامترهای فیزیکی اندازه گیری میزان لرزش، نیروی اعمالی به و گشتاور در این گروه قابل سنجش است. برای اندازه گیری این پارامتر ها نیاز به بررسی تجهیزات از لحاظ شکل ظاهری، رنج اندازه گیری و نوع سنسور است. قیمت ویبرومتر و یا لرزش سنج با توجه به دقت اندازه گیری و تعداد سنسور مشخص می شود. در نیرو سنج نیز به صورت کلی بازه اندازه گیری و دقت اندازه گیری در قیمت ترازو تاثیر گذار است. گشتاور سنج دیگر دستگاه در این گروه می باشد که تنوع زیادی نداشته و به صورت محدود در برخی از برند ها تولید می شود که در دو مدل سرخود و سنسور مجزا می باشد.

ارتعاش سنج چیست ؟

برای اندازه گیری ارتعاش تجهیزات مانند انواع موتور، ژنراتور، یاتاقان استفاده گسترده ای دارد. اکثر لرزش بروی تجهیزات می تواند در دراز مدت آسیب جدی به تجهیزات وارد می کند. لذا اندازه گیری مداوم و دوره ای برای این تجهیزات بسیار ضروری است در این تست ادواری میزان لرزش تجهیزات بعد از تعمیرات اساسی و در حالت نرمال اندازه گیری می شود و به صورت دوره ای این تست انجام می شود در صورتی که این میزان از لرزش بیش از مقدار مشخص شده باشد باید در اسرع وقت علت لرزش مشخص شود. علل لرزش می تواند سست بودن اتصالات بروی پایه نگهدارنده، اضافه بار بیش از حد، آسیب بلبرینگ، عدم بالانس و یا آسیب شفت می باشد. سنسور لرزش سنج سنسور اثر هال بوده که توانایی اندازه گیری لرزش های بسیار پایین را دارد.

نیروسنج

انواع نیرو سنج با توجه به کاربرد های گسترده بسیار متنوع و تقریبا در بیشتر صنایع کاربرد دارد. انواع نیرو سنج ها مانند نیرو سنج کششی، نیرو سنج فشاری، نیرو سنج آزمایشگاهی، نیرو سنج عقربه ای ... نام برد که هرکدام کاربرد خاص خود را دارد. برای کار با این تجهیزات نیازی به اطلاعات فنی خاصی نبوده فقط باید در هنگام خرید نیرو سنج علاوه بر قیمت ترازو باید به حداقل و حداکثر مقدار اندازه گیری و دقت اندازه گیری توجه کرد.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان