کیفیت سنج مایعات

 

 

کیفیت سنج مایعات 

برای اندازه گیری کیفیت آب باید پارامتر های مهم را اندازه گیری شود این ابزار ها شامل اسیدی یا باز بودن آب، ph آب، سختی آب، شوری آب، کلر آب ... می باشد. سنجش کیفیت آب در برخی تجهیزات به صورت خودکار اکثر این موارد را اندازه گیری می کند. کاربرد کیفیت سنج آب برای اندازه گیری میزان سختی آب آکواریوم، اکسیژن استخر پرورش ماهی، شوری آب آکواریوم استفاده می شود.


روش اندازه گیری کیفیت آب 

برای سنجش کیفیت مایعات تجهیزات حرفه ای با دقت بالا توسط کمپانی های مختلف ساخته شده است. در روش رنگ سنجی مقداری از نمونه با چند قطره از محلول مخلوط شده و تغییر رنگ می دهند سپس با توجه به رنگ و جدول رنگ می توان مقدار حدودی را مشخص کرد. روش دیگر استفاده از تجهیزات کیفیت سنج دیجیتال است این تجهیزات اکثرات از قیاس مقدار نمونه با نمونه مرجع اندازه گیری را انجام می دهند. مزیت استقاده از تجهیزات کیفیت دیجیتال مانند سختی سنج دیجیتال، اسید سنج دیجیتال، اکسیژن متر دیجیتال ... سرعت اندازه گیری، دقت و راحتی کار با این تجهیزات می باشد. استفاده از اکسیژن متر دیجیتال به صورت نمونه برای با قرار دادن سنسور دستگاه در نمونه است که به سرعت میزان اکسیژن مشخص می شود.


خرید کیفیت سنج مایعات 

برای تهیه این تجهیزات ابتدا باید به رنج اندازه گیری توجه کرد. با توجه به گستردگی این تجهیزات در هنگام خرید باید به دقت اندازه گیری و نوع سنسور توجه کرد. تجهیزاتی که دقت بالایی دارند عموما دارای رنج اندازه گیری محدود و با دقت بالا هست. محدوده کارکرد دما یکی دیگر از پارامتر های مهم است که در هنگام خرید باید توجه کرد. تمامی سنسورها در محدوده دمایی مشخصی کار می کنند دما خارج از این محدوده به سنسور آسیب جدی وارد می کند.

 

 

 


 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان