نشت یاب جریان

نشت یاب جریان چیست؟

سیستم های برقی ، تجهیزات الکترونیکی و به طور کلی هر وسیله و تجهیزاتی که با جریان برق کار می کند باید دارای درجه ایمنی بالایی باشد تا هیچ گونه خطری سلامت افراد و سایر تجهیزات را تهدید نکند. در واقع می توان گفت هر وسیله الکتریکی باید دارای عایق تعریف شده برای خود باشد. عایق های الکتریکی نقش بسیار مهمی در حفاظت و جلوگیری از بروز خطر دارند. به هر دلیلی و حتی با گذشت زمان عایق های بین رسانا های برق دار ممکن است دچار آسیب دیدگی و یا فرسودگی شوند و خاصیت عایقی خود را از دست بدهند. به همین دلیل ممکن است جریان الکتریکی از مسیر اصلی خود منحرف شود و سبب ایجاد خسارت های جبران ناپذیری شود که به این جریان، جریان نشتی می گویند.
به دنبال به وجود آمدن جریان نشتی ممکن است اتفاقات دیگری رخ دهد. مانند آتش سوزی که در اثر ایجاد جریان نشتی و بالا رفتن درجه حرارت رخ می دهد و یا احتمال خطر برق گرفتگی به شدت افزایش پیدا می کند.
برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی لازم است که هر سیستم و تجهیز برقی به طور مداوم مورد بررسی و نظارت قرار گیرد. به همین جهت می توان از دستگاه نشت یاب جریان استفاده کرد که برای این منظور طراحی و ساخته شده است.
نشت یاب های جریان در مدل ها و عملکرد های متفاوتی طراحی و ساخته می شوند و می توان از هر کدام از این وسیله ها برای تشخیص جریان نشتی در یک سیستم استفاده کرد. انواعی از کلمپ های جریان نشتی در رنج های متفاوت اندازه گیری جریان برای این منظور طراحی و ساخته شده اند، که می توان از هر کدام برای تشخیص جریان نشتی استفاده نمود.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان