نحوه کار میگر 5 کیلو

برای کار با میگر 5000 ولت باید ابتدا از ولتاژ قابل تحمل و یا مقاومت تست عایق مطلع بود. از آنجا که ممکن است ولتاژ بالا به قطعه و یا به میگر آسیب بزند بسیار مهم است که ولتاژ تست با توان قطعه متناسب باشد. برای اندازه گیری میزان اهم از میگر 5000 ولت کیوریتسو و یا میگر 5 کیلو ولت متلر و یا سایر برند ها استفاده کرد. با توجه به اینکه در هنگام خرید میگر 5000 ولت باید علاوه بر ولتاژ تست باید به حداکثر جریان خروجی دستگاه توجه کرد.

 

آموزش طریقه کار با دستگاه میگر تستر عایق

برای کار با میگر 5 کیلو ولت باید ابتدا روش اندازه گیری را مشخص کرد. برای اندازه گیری میزان مقاومت عایق یا تستر عایق به روش دوسیمه می بایستی ابتدا از عدم اتصال کوتاه بین دو سطح عایق اتصال اطمینان حاصل کرد سپس کابل قرمز که به عنوان کابل HV بوده را به قسمت مسی و سیم دیگر را به عایق و یا دو سطح عایق متصل کرد.

ولتاژ اعمال شده به عایق در صورتی که سبب شکست الکترونی شود باعث می شود مقاومت بروی نمایشگر دیجیتال قابل اندازه گیری بوده و از آنجا که دائما عایق اندازه گیری شده تغییر می کند باید با توجه به 4 استاندارد زمان مشخص شده کلید استاپ را زده و عدد مشخص می شود.

 

ویژگی میگر 5000 ولت

برای خرید میگر 5000 ولت مستچ و یا میگر مارمونیکس کانادا و یا برند های دیگر توجه به ویژگی تجهیزات در هنگام خرید میگر اهمیت زیادی دارد که در زیر به موارد پرداخته می شود.

 

رنج ولتاژ میگر 5000 ولت:

انتخاب رنج برای اندازه گیری دقیق عایق کابل باید بازه ولتاژی را متناسب با توجه به استاندارد آن از بازه 500 ولت تا 5000 ولت انتخاب کرد.

 

تایمر:

وجود تایمر در میگر 5000 ولت یکی از امکانات جانبی مهم در دستگاه می باشد. کاربرد تایمر در میگر برای پایان اعمال ولتاژ به عایق استفاده می شود. به محض اعمال ولتاژ به قطعه تایمر نیز همزمان شروع به اندازه گیری زمان تست می کند از آنجا که در برخی موارد اندازه گیری مقاومت عایق تا 2 دقیقه نیز (در برخی مدل ها ) می رسد تایمر بسیار اهمیت می یابد.

 

جریان میگر:

از آنجا که علاوه بر ولتاژ جریان خروجی نیز بسیار اهمیت دارد باید جریان خروجی به دقت انتخاب شود تا به قطعه آسیبی نرسد. میزان جریان خروجی در بازه اندازه گیری مقاومت عایق متاثر است.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان