میگر مارمونیکس

 

 

میگر چیست؟

میگر دستگاهی است که برای تشخیص مقاومت عایق استفاده می شود. در حقیقت میگر نام دستگاه نبوده و متاسفانه بطور اشتباه در کشور ما به دستگاه تست عایق، میگر گفته می شود ولی میگر نام اولین برندی بوده که این دستگاه در ایران استفاده می شده و بطور اصطلاح به اندازه گیری میزان عایق میگر زدن گفته می شود. ولی در حقیقت اکنون برند های دیگری نیز این محصول را تولید می کنند مانند میگر یونی تی، میگر کیوریتسو، میگر مارمونیکس و میگر متلر.

دستگاه میگر چگونه کار میکند؟

میگر با اعمال ولتاژ بالا میزان باعث شکست الکترونی و سبب هدایت جریان در عایق می شود . ولتاژ اعمال شده به صورت متناوب همان AC و یا DC به مدار تزریق می شود. قبل از اتصال و اعمال ولتاژ باید پراپ دستگاه به صورت مستقیم و با بیشترین سطح تماس متصل شود. با زدن کلید تست ولتاژ از قبل مشخص شده به جسم اعمال می شود و در صورتی که شکست الکترونی پیش بیاید و ... .

کاربرد میگر

اندازه گیری میزان عایق با ولتاژ بالا کاربرد میگر بوده و این دستگاه برای اندازه گیری با استاندارد های مختلف ساخته شده است. از کاربرد های میگر می توان به اندازه گیری میزان عایق کابل و تشخیص نشتی جریان کابل ، نشتی جریان سیم پیچ و یا تست عایق سیم پیچ، تست عایق تابلو، میگر کابل، تست عایق کفپوش اشاره کرد.

نحوه استفاده از میگر

برای کار با میگر دو روش وجود دارد روش میگر زدن کابل دو سیمه و روش تست عایق سه سیمه. در روش دو سیمه باید از چهار خروجی دستگاه میگر، پراپ های ولتاژ که عموما قرمز رنگ می باشد به خروجی را به خود اختصاص می دهد به سیم مسی و سیم دوم به عایق و یا سیم های دیگر متصل می شد و در روش میگر زدن سه سیمه باید سیم سوم به بدنه وصل شود. برای خرید میگر از آنجا که تماما روش دو سیمه و تست عایق سه سیمه را پوشش می دهند نیازی به کنترل این مورد نیست و با توجه به نوع تست و شرایط باید روش مناسب انتخاب شود. به طور مثال نحوه میگر زدن ترانسفورماتور باید حتما از روش سه سیمه استفاده کرد و سیم سوم به بدنه متصل می گردد.قیمت انواع میگر در رنج ولتاژ خروجی و جریان آن می باشد. برای داشتن میگر قیمت مناسب باید نزدیکترین رنج ولتاژ به استاندارد اندازه گیری، خرید میگر انجام شود. لذا قبل از خرید میگر باید به مواردی همچون نوع ولتاژ و جریان خروجی و رنج اندازه گیری مقاومت توجه کارد. با اتصال به روش دو سیم و سه سیم ولتاژ اعمال شده بروی دستگاه مشخص شده تست با فشردن کلید تست ولتاژ انتخاب شده به عایق اعمال می شود. بهتر است این اعمال ولتاژ بیش از 15 ثانیه طول نکشد. با توجه به اینکه معمولا در سیم و کابل مقاومت در صورت شکست مقاومتی، مقاومت نشان داده شده تغییر می کند باید تست در ثانیه مشخصی انجام شود تا اعداد اندازه گیری شده نزدیک به استاندارد و در شرایط یکسانی انجام شود. تست میگر pdf بروی سایت قرار گرفته و دیتاشیت هر محصول قابل دانلود است. نحوه میگر زدن ترانسفورماتور هم دقیقا به همین صورت بوده و باید قبل اندازه گیری استاندارد ولتاژ اعمالی مشخص شود از آنجا که میگر زدن ترانسفورماتور در ولتاژ های بسیار بالا انجام می شود باید موارد ایمنی لحاظ شود.

نحوه میگر زدن موتور، عموما به روش سه سیمه می باشد و مانند تست میگر ct باید سیم سوم که عموما مشکی است به بدنه وصل شود، سپس ولتاژ اعمالی مشخص شود و کلید تست فشرده و با توجه به زمان مشخص شده اندازه گیری تست عایق متوقف شده و عدد ملاک قرار می گیرد.

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان