تجهیزات اندازه گیری تابلویی

 

 

تجهیزات اندازه گیری تابلویی

تجهیزات اندازه گیری تابلویی همانطور که از نام آنها مشخص است قالب ساخت آنها برای نصب بروی تابلوهای فرمان و تابلو برق ساخته شده اند این تجهیزات دائم کار هستند و با برق شهری کار می کنند. برای کار با تجهیزات تابلویی باید به نوع طراحی آن دقت شود اکثر تجهیزات اندازه گیری تابلویی برای نصب مستقیم بروی تابلو و در ابعاد استاندارد طراحی شده اند ولی در برخی مدل ها برای نصب بروی ریل طراحی شده اند . شکل استاندارد تجهیزات تابلویی 48 ، 72 ، 96 ، 144 ، 192 میلی متر انتخاب و ساخته می شوند این استاندارد برای تمامی تجهیزات است . با توجه به تنوع محصولات اندازه گیری تابلوی باید در هنگام خرید تجهیزات تابلویی باید به نکات زیر توجه کرد.

 

لوازم اندازه گیری در تابلو برق

تجهیزات اندازه گیری تابلویی دارای تنوع زیاد و در ابعاد گوناگون است . این تجهیزات از یک سنسور برای تشخیص و تبدیل به سیگنال الکتریکی ، مبدل سیگنال الکتریکی به عدد و کنترلر برای قطع و وصل خروجی تشکیل شده است . سیگنال بین سنسور و کنترلر در رنج استاندارد قرار داشته باشد دستگاه در قسمت پردازش نویز ایجاد شده بروی کابل انتقال را حذف می کند . برای خرید لوازم اندازه گیری در تابلو برق ابتدا با آشنایی کامل با کاربرد و رنج توان مورد نیاز را دانست . در زیر به توضیح برخی از تجهیزات پرفروش تابلویی که به صورت عمومی در تابلو برق نصب می شود می پردازیم.

 

آمپر متر تابلویی

آمپر متر تابلویی 

آمپر متر تابلویی همانطور که از نام آن مشخص است برای اندازه گیری میزان جریان مصرف کننده های برقی ساخته شده است . عموما اندازه گیری میزان جریان به صورت مستقیم توسط آمپرمتر تابلویی انجام نشده و توسط رابط یا مبدل جریان این کار انجام می شود . مبدل جریان CT وظیفه تبدیل جریان با آمپراژ بالا را به آمپر پایین با ضریب مشخص تبدیل می کند که نیاز به عبور این جریان از دستگاه نباشد.

 

ولت متر تابلویی

ولت متر تابلویی

این تجهیزات اندازه گیری تابلویی برای نمایش لحظه ای ولتاژ بر روی نمایشگر دارد . انواع ولت متر تابلویی به صورت ولت متر عقربه ای و ولت متر دیجیتال تابلویی تولید می شود . در ولت متر دیجیتال تابلویی امکان کنترلر و تعیین بازه مجاز تغییرات ولتاژ وجود دارد.

 

پاور متر تابلویی

پاور متر تابلویی

یکی از تجیهزات تخصصی در بررسی کیفیت تجهیزات برقی اندازه گیری میزان توان مصرفی تجهیزات است . برای اندازه گیری میزان توان یک مصرف کننده باید به صورت همزمان جریان مصرفی و ولتاژ به پاور متر اعمال شود که دستگاه بتوان میزان توان مصرفی را محاسبه کند .برای اندازه گیری میزان ولتاژ ورودی دستگاه مستقیم به ولتاژ وصل می شود ولی جریان عموما به صورت ترانس CT به صورت غیر مستقیم میزان جریان مصرف کننده مشخیص می شود . استفاده از ترانس CT بسیار ساده و راحت بوده و از سری کردن مستقیم دستگاه به مصرف کننده جلوگیری می کند.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان