ترانسمیتر فشار چیست؟

 

 

ترانسمیتر فشار چیست؟

ترانسمیتر فشار سنسوری است که برای اندازه گیری میزان فشار و تبدیل آن به جریان استاندارد 4 تا 20 میلی آمپر و 0 تا 10 ولت کاربرد دارد. انواع ترانسمیتر فشار با توجه به رنج فشار، رنج دما و نوع خروجی متفاوت می شود. پرشر ترانسمیتر یکی از تجهیزات پرکاربرد در زمینه ابزار دقیق بوده و برای اندازه گیری و کنترل صنعتی بسیار کاربردی است. نصب ترانسمیتر فشار بروی لوله و مخازن فشار بوده و عموما با رزوه کردن در محل ثابت می شود.

 

ترانسمیتر فشار چگونه کار می کند

به طور کلی ترانسمیتر فشار از سه قسمت اصلی تشکیل شده که این سه قسمت کلی بوده و در عموم ترانسمیتر های ساخت شده وجود دارد.حس کننده : این قسمت وظیفهاندازه گیری میزان فشار را داشته و مستقیم با گاز یا مایع در ارتباط است .فشار اعمال شده به صفحه اندازه گیری شده سبب ایجاد تغییرات خازنی و یا مقاومتی یا سلفی می شود . تغییر این پارامتر ها به تغییرات الکتریکی تبدیل می شود.

مبدل یا ترانسدیوسر:

تغییرات خارنی و یا مقاومتی حس کننده توسط ترانسدیوسر تبدیل با پارامتر الکتریکی می شود که قابل انتقال توسط سیم دو رشته ای شود.تقویت کننده: وظیفه این قسمت آماده سازی سیگنال الکتریکی 4 تا 20 میلی آمپر و 0 تا 10 ولت برای انتقال به نمایشگر بوده و خروجی آن باید مطابق استاندارد ابزار دقیق باشد تا بتوان خروجی ترانسمیتر را به هر نوع نمایشگر از هر برندی وصل کرد.

 

کاربرد ترانسمیتر فشار

کاربرد ترانسمیتر فشار

کاربرد ترانسمیتر فشار در صنعت و کارخانجات بسیار گسترده می باشد. اندازه گیری میزان فشار مخازن، اندازه گیری میزان فشار لوله کاربرد عمومی دستگاه می باشد. برای خرید ترانسمیتر فشار باید به مواردی زیر توجه کرد تا بتوان بهترین نتیجه را گرفت. درصورتی که انتخاب ترانسمیتر به خوبی انجام نشود و یا مراحل نصب ترانسمیتر توسط اپراتور دقیق اجرا نشود می تواند خسارات زیادی به بخش  تولید و یا حتی در برخی موارد به کاربر وارد کند. پیشنهاد می شود همیشه علاوه بر استفاده از ترانسمیتر فشار برای کنترل از یک ترانسمیتر فشار و یا گیج فشار جداگانه برای موارد اضطراری استفاده شود.

 

انتخاب ترانسمیتر فشار

انتخاب ترانسمیتر فشار

برای خرید ترانسمیتر فشار باید موارد زیر مشخص شود سپس اقدام به خرید ترانسمیتر فشار کرد.

حداقل و حداکثر فشار :

از آنجا که فشار بیش از حد به سنسور سبب آسیب به آن شده و همچنین حداقل فشار نیز باید در خرید ترانسمیتر فشار نیز مشخص شود تا سنسور بتواند اندازه گیری کند لذا حداقل و حداکثر فشار احتمالی اعمالی شده به سنسور فشار باید پیشبینی شود.

رنج دما :

انواع ترانسمیتر فشار محدود به رنج دمایی مشخصی هستند فراتر از این میزان دما می تواند سبب ایجاد خطا در اندازه گیری و یا آسیب به دستگاه شود.

نوع محلول و یا گاز:

هر نوع از سنسور فشار برای محلول و یا گاز به صورت مجزا ساخته شده باید هنگام خرید فشارسنج به این مهم دقت کرد.

نوع خروجی سیگنال الکتریکی:

ترانسمیتر اکثرا در رنج استاندارد به دو صورت قابل انتخاب است. ترانسمیتر جریان که خروجی 4 الی 20 میلی آمپر و خروجی ولتاژ 0 الی 10 ولت می باشد.اکثر ترانسمیتر فشار بدون نمایشگر بوده و خروجی سنسور فشار توسط کابل در سیگنال الکتریکی به نمایشگر در فاصله دور انتقال می یابد ولی در برخی از سنسور فشار نمایشگر بروی سنسور وجود داشته که می توان هم میزان فشار را اندازه گیری کرد و هم خروجی را برای پردازش و کنترل به نمایشگر جانبی فرستاد.

 

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان