هند پمپ چیست

 

 

هند پمپ چیست

هند پمپ دستگاهی است برای تولید فشار هیدرولیک و پنوماتیک می باشد. هند پمپ با نام کالیبراتور دستی فشار نیز می شناسند. علت این نام نیز به کارایی دستگاه مربوط می شود این دستگاه اکثرا به صورت دستی و با حرکت دست مخصوصا در فشار های بالا ایجاد فشار انجام می شود. فشار اعمال شده مطابق با حداکثر فشار قابل تحمل گیج باشد. معمولا هند پمپ برای ایجاد فشار روغنی و یا پنوماتیک بر روی خود گیج فشار ندارد و به دو صورت دو خروجی مجزا بوده و که گیج دوم به گیج مرجع معروف است. فروش هند پمپ با توجه به رنج فشار، تعداد خروجی و نوع آن انجام می شود.

انواع هند پمپ

هند پمپ هیدرولیک:

برای ایجاد فشار روغنی از این مدل هند پمپ استفاده می شود کالیبراتور فشار روغنی معمولا برای فشار های رنج بالا تعریف شده اکثرا به صورت دستی در برند های معروف مانند هند پمپ فلوک و یا هند پمپ ادیتل آمریکا ساخته شده اند. برای خرید کالیبراتور فشار فلوک و با سایر برند ها باید به رنج فشار آن توجه کرد.

هند پمپ پنوماتیک:

کالیبراتور فشار پنوماتیک در رنچ های پایین توان تولید فشار را دارند و بعضا مانند کالیبراتور فشار فلوک از نوع هند پمپ فلوک به صورت پمپ داخلی دیجیتال ساخته می شود. منظور از پمپ داخلی مولد فشار است که با ایجاد فشار تا رنج مشخص شده ایجاد کرده و عدد ایجاد شده بروی نمایشگر دیجیتال آن نشان داده می شود.

لوازم جانبی هند پمپ

هند پمپ چگونه کار می کند؟

هند پمپ یا کالیبراتور فشار تک خروجی دارای یک سیلندر یک طرفه بوده که با هر کار فشار کاربر روی اهرم آن فشار را ایجاد می کند . در برخی موارد هم فشار ایجاد شده توسط پمپ داخلی برقی ایجاد می شود که عموما در فشار های بالا از این پمپ استفاده نمی شود . کالیبراتور فشار هیدرولیک از یک مخزن روغن مجزا ساخته شده تا بتواند میزان فشار هیدرولیک را ایجاد کند.

کاربرد هند پمپ

کاربرد کالیبراتور فشار برای تست انواع گیج  و ترانسمیتر فشار و تمامی تجهیزاتی که فشار را اندازه گیری می کنند استفاده می شود. هند پمپ کالیبراسیون دستگاهی است که دارای دو خروجی مجزا بوده که یکی از خروجی ها به گیج مرجع متصل می شود.
گیج مرجع دستگاهی برای اندازه گیری فشار با دقت بسیار بالاست که فشار ایجاد شده توسط کالیبراتور فشار فلوک ویا برند های دیگر که تولید می شود را اندازه گیری کرده سایر گیج ها با گیچ مرجه مقایسه می شود تا خطای اندازه گیری گیج معیوب مشخص شود.

کالیبراتور خلاء

کالیبراتورفشار خلاء دستگاهی است که فشار منفی و یا خلاء را تا منفی یک بار ایجاد می کند . این قابلیت محدود به چند مد در هر برند می باشد که کاربرد محدودی دارد. هندپمپ خلاء فشار منفی ایجاد شده را بروی گیج فشار خلاء اعمال می کند این رنج حداکثر تا منفی یک بار است.

لوازم جانبی هند پمپ

لوازم جانبی هند پمپ شامل شیلنگ هند پمپ ، انواع اتصالات گیج  ، تبدیل سایز انواع گیج می باشد  که باید با توجه به رنج فشار و نوع فشار روغنی و یا پنوماتیک باید خرید لوازم جانبی کالیبراتور انجام شود.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان