گوس متر ، تسلامتر

 

 

گوس متر ، تسلامتر فرکانس متر

 در این گروه کالایی می توان تجهیزات اندازه گیری مخصوص اندازه گیری میزان شدت میدان مغناطیسی و نوسانات الکتریکی را اندازه گیری کرد. برای اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط مولد میدان می توان از گوس متر و یا تسلامتر استفاده کرد. علاوه بر این در برخی از تجهیزات اندازه گیری شدت میدان الکتریکی نیز اهمیت می یابد. از آنجا که واحد اندازه گیری میزان شدت میدان مغناطیسی و میدان الکتریکی یکی است لذا در هنگام خرید گوس متر و یا تجهیزات اندازه گیری قابل حمل باید به این موارد توجه کرد. باتوجه به کاربرد های مختلف این گروه گوس متر، تسلامتر و فرکانس متر به شرح مختصر هر کالا در زیر پرداخته می شود.


انواع گوس متر

گوس واحد اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی بوده که در واحد بالاتر به تسلامتر تبدیل می شود. برای اندازه گیری گوس آهنربا باید بدانید که شدت میدان مغناطیسی در چه محدوده ای قرار دارد. گوس متر آهنربا دستگاهی است که میزان شدت میدان مغناطیسی را با واحد گوس نمایش می دهد. پر واضح است که هرچه به مولد میدان مغناطیسی نزدیک می شوید شدت آن بیشتر می شود و  روش کار با گوس متر باید به موارد توجه کرد. از آنجا که انواع گوس متر دارای سنسور مجزا است لذا می توان با نزدیک کردن به  آهنربا شدت را محاسبه کرد.

فرکانس متر چیست
فرکانس متر چیست

 فرکانس متر دستگاهی است که میزان فرکانس ولتاژ را اندازه گیری می کند و یا نوسان سیگنال الکتریکی را اندازه گیری می کند. نوع دیگری از فرکانس متر به صورت محیطی فرکانس را اندازه گیری می کند. نوع دیگری از فرکانس متر دستگاه تابلویی است که برای  اندازه گیری میزان فرکانس برق شهر کاربرد دارد.

 

 

 


 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان