مولتی متر

مولتی به معنای چند منظوره و یا چند کاره بودن در زبان فارسی ترجمه می شود و به دستگاه های که چندین کار را امکان انجام دارند گفته می شود. حتما تا بحال کلمه مولتی ویتامین را شنیدید به علت داشتن و دارا بودن چند ویتامین در یک قرص یا کپسول است که مولتی نامیده می شود.

 

 

در دستگاههای اندازه گیری نیز این موضوع مشهود و منطبق بوده یعنی در زمانی که گفته میشود این دستگاه مولتی متر است پس میتواند که چندین کار و یا به اصطلاح فنی چندین پارامتر را اندازه گیری کند. در مولتی متر به علت اینکه این دستگاه دارای پارامترهایی همچون جریان، ولتاژ، اهم ، سلف، خارن و ... به طور مثال شکل زیر نمایانگر این مطلب است.

نحوه نمایش این مولتی مترها نیز متفاوت است به طور مثال در گذشته نه چندان دور از مولتی متر های عقربه ای استفاده می شده و عیب یابی و اندازه گیری میزان ولتاژ و جریان و اهم و سایر پارامترها کاربردی بوده است. سازمان این مولتی متر ها که با نام های مولتی مترهای عقربه ای و یا مولتی مترهای آنالوگ بین کاربران مشهور است بسیار ساده بوده و قیمت مولتی متر آنالوگ ارزان و در دسترس است.

 

مولتی مترهای دیجیتال:

نوع دیگر از مولتی مترهاست که تمام قابلیتهای مولتی متر آنالوگ را داراست و علاوه برآن دقت در نمایش و اندازه گیری را نیز دارا می باشد. در حال حاضر مولتی مترها با تنوع مدل بسیار در بازار موجود بوده و اغلب توانایی های یکسان را دارا می باشند. در این شلوغی ها و تنوع برند میتوان مولتی متر های دیجیتال هیوکی و مولتی مترهای دیجیتال کیوریتسو را نام برد ولی مولتیمترهای برند مارمونیکس قابلیت هایی را داراست که کمتر مولتی متری همه را با هم داراست. این دستگاه دارای سلکتور مولتی رنج است که شما را از تغییر مداوم سلکتور بی نیاز میکند و نیاز نیست برای مقادیر مختلف یک پارامتر مداوم مکان سلکتور را تغییر دهیم. از دیگر امکانات این مولتی متر خاص میتوان اندازه گیری دما و فرکانس و خازن را به دیگر قابلیتهای این دستگاه افزود .

 

مولتی متر های رومیزی و یا مولتی مترهای آموزشگاهی:

از دیگر مولتی مترهای مورد استفاده مولتی متر های رومیزی و یا مولتی مترهای آموزشگاهی است که از نام این دستگاهها پیداست که این مولتیمترها در کلاسهای آموزشی و دانشگاهها مورد استفاده است. این دستگاهها برای اندازه گیری پارامترهای الکتریکی در محیط های آزمایشگاهی که به دقت بالایی نیاز است مورد استفاده و به مولتی متر آزمایشگاهی نیز معروف هستند. همانطور که از نام این محصول پیداست برای استفاده ثابت در محیط های آزمایشگاهی بوده ولی قابل حمل نیز هستند و به نسبت از سایر مولتی متر دستی از قیمت بالاتری برخوردارند. در این گروه محصولات رنج های اندازه گیری، دقت و رزولوشن آنها در کنار شهرت و تخصص کمپانی تولید کننده آن در انتخاب دستگاه مولتی متر شما بسیار مهم و تاثیر گذارند. کمپانی هائی نظیر مارمونیکس کانادا، هیوکی ژاپن، مستک چین، آپا تایوان، ریگول آمریکا و... .

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان