بازرسی غیر مخرب

 

 

بازرسی غیر مخرب

گروه بازرسی غیر مخرب شامل تجهیزاتی است که برای اندازه گیری نیاز به آسیب به سطح قطعه کار ندارند و اکثرا به صورت دیجیتال اندازه گیری انجام می شود. روش اندازه گیری غیر مخرب نسبت به روش های تخریبی دقیق تر و با سرعت بالاتری انجام می دهند.

از زیر گروه بازرسی غیر مخرب می توان به ضخامت سنج رنگ اشاره کرد. در قدیم برای اندازه گیری میزان ضخامت رنگ روی فلز و غیر فلز از روش خراش انداز استفاده می شد، با پیشرفت تکنولوژی می توان به روش آلتراسونیک بدون نیاز به تخریب قطعه و یا برداشتن سطح رنگ از روی قطعه کار اندازه گیری کرد. روش استفاده از ضخامت سنج رنگ بدین صورت است که ابتدا باید برای دستگاه مشخص شود که بروی چه سطح فلز و یا غیر فلز بوده در برخی از دستگاه ها تشخیص پایه خودکار انجام می شود. سپس با قرار دادن سنسور بروی سطح میزان رنگ روی فلز مشخص می شود.

ضخامت سنج التراسونیک
ضخامت سنج التراسونیک از دیگر زیر مجموعه این گروه است که برای اندازه گیری میزان ضخامت فلزات و یا شیشه بدون تخریب و حتی دسترسی دو طرف اندازه گیری می شود. روش اندازه گیری ضخامت سنج فلزات بدین صورت است که برای اندازه گیری میزان ضخامت ابتدا باید با توجه به جدول درج شده در دفترچه دستگاه و یا تنظیمات داخلی دستگاه جنس ماده را مشخص کرد. دستگاه با توجه به گروه مشخص شده فرکانس مرتبط با آن را ارسال و اندازه گیری می کند.

ازرسی غیر مخرب بازرسی غیر مخرب دارای زیرگروه بروسکوپ نیز می باشد. روش کار با ویدئو بروسکوپ بدین صورت است که لنز دوربین با طول به طور معمول یک متر به داخل حفره یا لوله ارسال شده که تصاویر بروی نمایشگر رنگی دیده می شود.

اندازه گیری و بازرسی را به صورت دقیق و کامل

بطور کلی زیر گروه بازرسی غیر مخرب شامل تجهیزاتی است که بدون نیاز به تخریب داخلی و سطح کار  اندازه گیری و بازرسی را به صورت دقیق و کامل به سرعت نشان دهد. 

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان