کنترلر دما چیست؟

 

 

کنترلر دما چیست؟

کنترلر دما همانوطور که از نام آن مشخص است برای ثابت نگه داشتن دما در بازه دمایی مشخص طراحی شده است . در هنگام خرید کنترلر دما باید به نکاتی همچون دما، حساسیت حرارتی و نوع سنسور توجه کرد. کنترلر دما میزان نوسان دما در اتاق را اندازه گیری می کند و با توجه به بازه دمایی مشخصی که برای دستگاه مشخص شده هیتر یا مولد دما را کنترلر می کند.

 

کنترلر دما چگونه کار می کند؟

کنترلر دما چگونه کار می کند؟

کنترلر دما از یک سنسور دما برای اندازه گیری دما محیط و یا دمای کوره استفاده می کند با تبدیل دما به سیگنال الکتریکی این تغییرات دما به کنترلر دما انتقال می یابد. معمولا بین مکانی که سنسور قرار می گیرد و کنترلر دما فاصله وجود دارد. دستگاه با مدار طراحی شده سیگنال دریافتی از سنسور دما را به کد دیجیتالی تبدیل می کند و بروی نمایشگر نشان می دهد. کاربر از طریق پنل کنترلر دما، محدوده دمایی را برای دستگاه مشخص می کند و دستگاه با مقایسه دائم دمای سنسور و مقدار مرجع، خروجی کنتاکت را با توجه به این بازه مشخص می کند.کنترلر دما با سنسور مقاومتی دو سیمه

انواع کنترلر دما

انواع کنترلر دما با توجه به نوع خروجی، نوع سنسور و رنج دمایی متفاوت می باشد. برای خرید کنترلر دما میبایست به این موارد توجه کرد تا بتوان کنترل دقیقی بروی هیتر، فن و اتومولد دما داشته باشید.

کنترلر دما با سنسور مقاومتی دو سیمه

این دستگاه دارای دقت مناسبی برای اندازه گیری میزان دما بوده و می توان طول سیم سنسور را تا ۱۰۰ متر افزایش داد.

کنترلر دما با سنسور تیپ k

کنترلر دما این مدل سنسور دارای دقت ۰.۱ درجه سانتی گراد بوده و تا ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد نیز قابلیت اندازه گیری دارد. طول سیم را می توان تا ۱۰۰ متر و یا با توجه به نوع سیم رابط تا ۲۰۰ متر افزایش داد. با توجه به تنوع این نوع سنسور دما می توان اندازه گیری را با دقت قابل قبول انجام داد.

  • کاربرد کنترلر دما در سالن پرورش مرغ

  • به دلیل اینکه باید رنج دمایی در سالن در بازه مشخصی باشد معمولا از کنترلر دما دو کنتاکت برای این کاربرد استفاده می شود این دستگاه دارای دو خروجی متفاوت و مجزا برای کنترلر فن و هیتر داشته که از این قابلیت می توان برای کنترل حداقل و حداکثر هیتر نیز بهره برد. از انجا که کاربر کنترلر دما برای بسیار متوع بوده می توان کاربرد آنرا برای کنترل حرارتی هر مولد حرارتی استفاده کرد.

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان