تجهیزات الکترونیک

 

 

تجهیزات الکترونیک

در گروه تجهیزات الکترونیک می توان مواردی مانند تجهیزات مرتبط به آزمایشگاه الکترونیک مانند پترن، اسیلوسکوپ، منبع تغذیه و همچنین نیرو سنج، هویه، اشاره کرد. این تجهیزات دارای انواع گسترده ای داشته و می توانید با توجه به زیر گروه هایی که ایجاد شده گزینه مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید. در زیر به بررسی برخی زیر گروه های تجهیزات الکترونیک می پردازیم.
اسیلوسکوپ از محصولات پر درخواست زیر گروه تجهیزات الکترونیک می باشد. تمامی آزمایشگاه الکترونیک در کشور باید مجهز به این تجهیز باشند. برای خرید اسیلوسکوپ باید به مواردی همچون فرکانس اسیکوپ، ولتاژ اندازه گیری، تعداد کانال اشاره کرد. علاوه بر آن به توجه به تکنولوژی جدید ساخت اسیلوسکوپ دیجیتال و عدم استفاده از لامپ کاتدی، این تجهیزات بسیار سبک و دارای دقت و سرعت بسیار بالاتری هستند و علاوه بر آن اسیلوسکوپ های جدید قابل حمل نیز ساخته شده نیازی به استفاده همیشگی از برق شهری ندارند.
دستگاه بعدی در زیر گروه تجهیزات الکترونیک می توان به فانکشن ژنراتور اشاره کرد. کاربرد فانکشن ژنراتور برای تولید امواج با فرکانس، شکل و دامنه قابل تنظیم است. انواع فانکشن ژنراتور با توجه به فرکانس خروجی به صورت کلی تقسیم می شوند.
با بررسی دسته بندی تجهیزات الکترونیک می توان به بررسی منبع تغذیه اشاره کرد. انواع منبع تغذیه با توجه رنج ولتاژ خروجی، تعداد خروجی، آمپر، و نمایشگر قابل انتخاب است. به طور کلی منبع تغذیه AC /DC انواع خروجی منابع است همچنین میزان آمپر پارامتر دوم در انتخاب منبع تغذیه مناسب می باشد با توجه به نوع آزمایش در آزمایشگاه الکترونیک اکثر مراکز آموزشی و دانشگاهی منبع تغذیه DC را در تمامی آزمایشگاه های خود لازم دارند.
انتخاب هویه مناسب برای لحیم کاری قطعات الکترونیکی و یا هویه مناسب برای تعمیرات موبایل بسیار مهم است در این زیر گروه تجهیزات الکترونیک می توان به بررسی و خرید هویه مناسب با توجه به کاربرد آن اشاره کرد. انواع هویه با توجه به وات مصرفی و قابلیت کنترل اشاره کرد. هویه های 40 وات و 60 وات هویه پر فروش در این زمینه اند ولی برخی هویه ها مخصوص برد های موبایل و قطعات SMD بوده  باید میزان دما خروجی قابل تنظیم باشد. هویه هوای گرم نیز در این دسته قرار می گیرد که کاربرد مشابه برای تعمیرات موبایل دارد.

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
MySupتماس رایگان